17.09.2013

W dniu 11.09.2013r...

Przepraszam Was bardzo lecz nie mogę pisać tego bloga :(

W dniu 11.09.2013r. Świętej Pamięci Fuks zerwał Mi się z szelek, wybiegł na ulicę i wpadł pod samochód :( . Ale za mniej więcej 8 miesięcy Będzie nowy piesek o imieniu Junior. :p Nie jest łatwo Mi to pisać :( . Jak już kupię Juniora to znowu będę pisać tego bloga ale teraz go zawieszam...

:(
Pa Pa


22.08.2013

Dla Was: Czego możesz się nauczyć od swojego psa?

Przyjaciele

Psy są społecznymi, towarzyskimi istotami, które najlepiej czują się w stadzie. Człowiek również nie jest samotnikiem. Tak jak pies potrzebuje odpowiedniego towarzystwa. Nie zawsze jednak potrafi się odpowiednio zachować lub jasno ocenić sytuację. Często pomaga nam obecność i bliskość psa, który leczy i czyni nas lepszymi. Obserwowanie jego zachowań poprawia samopoczucie, a nawet stosunki międzyludzkie. Ten bezinteresowny, wierny kompan jest wielkim idealistą. Wiele możemy się od niego nauczyć.

Pies strzelał, posiedzi właściciel, fot. sxc.hu

Ciesz się zwykłym spacerem

Niemal każdy pies reaguje entuzjastycznie na słowo "spacerek", nawet gdy głęboko śpi. Jedno ucho podnosi do góry, ogon niemal się nie zatrzymuje. Spacer to również doskonały czas na wspólną zabawę. Warto brać przykład z naszych czworonożnych przyjaciół i cieszyć się każdą chwilą spędzoną na zewnątrz.



Baw się

Psy to stworzenia z ogromnym poczuciem humoru, które uwielbiają się bawić. Potrafią błaznować i płatać różne figle. Ich właściciele wiedzą, że czerpią one radość z rozbawiania innych. Czasami można dostrzec, że na psim pysku maluje się prawdziwy uśmiech. Tak inicjują zabawę, często towarzyszy temu ukłon z łapami do ziemi.


Bądź lojalny i szybko wybaczaj

Między psem i człowiekiem może wytworzyć się olbrzymia więź. Pies jest lojalny wobec swojego pana, ponieważ bezgranicznie mu ufa. Wierzy, że pan nie może go skrzywdzić. Zwierzak kocha swoich bliskich miłością bezwarunkową i potrafi wybaczyć wszystkie błędy.


Kieruj się intuicją

Psy to stworzenia obdarzone niesamowitą intuicją. Posiadają bardzo dobre wyczucie dobra i zła, jak również wyczuwają doskonale pozytywne i negatywne myśli. Potrafią odgadnąć ludzkie intencje, wyczuwają sympatię, życzliwość i złość człowieka. Używając swojej intuicji i wrażliwości, pies staje się czujnym obserwatorem.

Zawsze w pobliżu

Wpatrzony w swoich najbliższych i kochający bezwarunkowo - taki jest czworonożny przyjaciel. Miłość widzimy w każdym jego geście. W merdaniu ogona i uśmiechniętym pysku. Jest wierny, woli trwałe więzi od przelotnych znajomości. Żadne zwierzę nie potrafi odwzajemnić się taką miłością jak pies, który kocha (mimo naszych dziwnych, w jego mniemaniu, ludzkich zachowań) i chce być kochany, pragnie spędzać z nami czas.


Bądź bezinteresowny

Dzieli z nami radości i smutki, odpłaca miłością, wiernością i przywiązaniem. Jest niezmordowany w swych staraniach, a co najważniejsze - nie czerpie z tego żadnych osobistych korzyści. Robi to za opiekę, pieszczoty i strawę. Czy to wiele? Raczej nie. Psie zachowanie śmiało można nazwać bezinteresownym. Wobec swoich bliskich jest też szczodry, szlachetny i bezgranicznie oddany. Nie ocenia innych, kocha bezwarunkowo.



Źródło: (KLIK)
.

21.08.2013

Zwierzęce medium - czy naprawdę istnieje?

Prawdziwy dar?

Wiele z zachowań naszych czworonogów łatwo wyjaśnić - troskliwi właściciele wiedzą, kiedy i dlaczego ich pies czy kot zachowują się w inny, "dziwny" sposób. Zazwyczaj też znane są im reakcje pupili na dźwięk rozkładanych naczyń w kuchni czy też wyjmowanej z szafki smyczy. 


Jednak pewna grupa osób wierzy w możliwość alternatywnej komunikacji ze zwierzętami. Są nimi jasnowidze, którzy wolą nazywać się "zwierzęcym medium". Uważają, że mają dar do porozumiewania się z czworonogami dzięki wykorzystaniu specjalnego rodzaju siły... 

Specjalna siła

Siłą tą jest energia elektromagnetyczna, a dokładnie jedno z jej spektrów - spektrum radiowe, którego częstotliwość nie przekracza 300 GHz (gigaherzów). Ta wartość oczywiście niewiele nam mówi, ale dla medium stanowi istotę komunikacji ze zwierzęciem. To właśnie przesyłanie tego rodzaju energii między medium a czworonogiem zapewnia dialog między nimi. 


Naukowcy podchodzą sceptycznie do takiego rodzaju komunikowania się. Do tej pory nie potwierdzono istnienia żadnych organów w ciele zwierząt i człowieka, które pozwalałyby na nadawanie czy też odbieranie energii o tej częstotliwości. 

Kiedy skorzystać?

Mimo to takie próby nawiązania kontaktu z czworonogami  wciąż cieszą się popularnością. W jakim celu medium kontaktuje się ze zwierzętami? Właściciele czworonogów szukają porozumienia z nimi najczęściej wtedy, gdy futrzaki są zagubione lub podupadają na zdrowiu. Bardzo często medium świadczy swoje usługi w celu nawiązania kontaktu ze zmarłym zwierzęciem. Ponadto, właściciele chcą wejść w dialog z pupilem wtedy, gdy zachowuje się w nieodpowiedni sposób i nie mogą rozwiązać tego problemu tradycyjnymi sposobami. 

Etapy komunikacji

Jak zazwyczaj wygląda "sesja" ze zwierzęcym medium? Profesjonalni jasnowidze zaznaczają, że muszą pracować w znacznym skupieniu. Zazwyczaj zaczynają od koncentrowania swoich myśli na czworonogu. Co ciekawe, nie muszą znać jego imienia ani nie potrzebują fotografii, choć według wielu to ułatwia nawiązanie kontaktu. Medium rozmawia ze zwierzęciem głównie poprzez wyobrażanie sobie konkretnych scen i wyświetlanie obrazów - jeśli, na przykład, właściciel chcę nauczyć zwierzę posłuszeństwa, medium dokonuje projekcji rozwiązania zamiast przedstawiania "zarzutów"

Czy zwierzęta czują?

Kontakt ze zwierzętami może jednak nie przynieść spodziewanego rezultatu głównie z powodu różnic w działaniu umysłu człowieka i  czworonoga. Choć pewnym jest, że zwierzęta odczuwają emocje, trudno ocenić, czy zdają sobie z nich sprawę; troskliwa suka zajmująca się swoimi młodymi robi to przecież instynktownie, a przy kolejnym miocie nie pamięta już poprzednich szczeniaków. Gros osób uważa jednak, że zwierzęta analizują swoje doświadczenie i mają bogate życie wewnętrzne. Według wielu czworonogi pamiętają o swojej przeszłości i w odpowiednich warunkach mogą podzielić się przeżyciami i refleksjami z człowiekiem

Na dwoje babka wróżyła...

Czy jednak w istocie medium zwierzęce spełnia swoją rolę? Tego typu paranormalna działalność ma oczywiście swoich fanów i przeciwników. Sceptycy twierdzą, że wszelkie przypadki odnalezienia zwierząt po kontakcie z medium to czysty przypadek, inni głęboko wierzą w możliwość psich czy kocich jasnowidzów. Pewnym jest, że właściciele zwierząt w samych tylko Stanach Zjednoczonych w roku 2005 wydali ponad 35 miliardów dolarów na paranormalne usługi. Wydaje się zatem, że jest to gałąź przemysłu, która cieszy się ogromną popularnością, mimo braku naukowych dowodów potwierdzających jej skuteczność.


Źródło: (KLIK)

Kup\Adoptuj sobie psa!



  • Jeśli chcesz mieć kogoś, kto Ci ufa…

  • Jeśli chcesz mieć kogoś, kto nigdy
    nikomu nie zdradzi Twoich największych sekretów…

  • Jeśli chcesz mieć kogoś, kto pozwoli Ci
    zapomnieć o kłopotach…

  • Jeśli
    chcesz
    mieć
    kogoś,
    kto przyniesie Ci gazetę

  • Jeśli
    chcesz
    mieć
    kogoś,
    kto oszaleje ze szczęścia
    tylko dlatego, że
    Cię
    widzi …

  • Jeśli
    chcesz mieć
    kogoś,
    kto nie będzie
    Cię
    nigdy krytykował…

  • Jeśli
    chcesz
    mieć
    kogoś,
    dla
    kogo
    będziesz
    zawsze najcudowniejszą
    osobą
    na świecie…

  • Jeśli
    chcesz
    mieć
    kogoś,
    kto będzie
    uwielbiał

    każde
    słowo,
    które
    do niego wypowiesz…

  • Jeśli
    chcesz
    mieć
    kogoś,
    kto będzie 
    chciał
    zawsze z Tobą
    wyjść,
    bez względu
    na porę,
    obojętnie
    na jak długo
    i zawsze tam gdzie Ty chcesz…

  • Jeśli chcesz odczuwać czyjąś, niczym
    nieuwarunkowaną, sympatię…

  • Jeśli chcesz doświadczyć niewzruszonej
    wierności…
                  Kup sobie psa!

    Pies to … po prostu pies. Każdy Rex, Azor, Kajtek,
    Saba, Niunia, Prudencja czy Cezar składają się z merdającego – zazwyczaj –
    ogona, czterech łap, ciepłego tułowia, mokrego nosa oraz oczu, wyrażających
    wszystkie mądrości tego świata.



    Źródło: (KLIK)

Co można zrobić, żeby zmienić nudny spacer w bajkę!?




Zdarza się, że spacery  z psem kojarzą się właścicielowi z najgorszym obowiązkiem albo ze smutną koniecznością. Oto kilka sposobów by to zmienić:
-Rozmawiaj ze swoim psem! Opowiedz mu o szkole, pracy, koleżankach, kolegach (tych niemiłych i tych miłych) pieskowi miło będzie słuchać twojego głosu, a Ty nabierzesz do swojego psa pewnej sympatii… On Cię wysłucha, nie zdradzi tajemnicy i nigdy Ci nie przerwie… Bo niby jak?
-Nie chodź zawsze tą samą drogą lub tymi samymi ścieżkami. Staraj się zawsze, o ile to możliwe, zmieniać trasę spaceru.
-Biegaj ze swoim psem, baw się z nim, głaszcz go, uśmiechaj się do niego, wyszalej się z nim jak dzieciak, to na pewno sprawi że poczujesz się lepiej, a przy okazji zrzucisz parę kilo…  XD
-Jeśli masz taką możliwość, wybierz się do lasu… Możesz zabrać ze sobą koleżankę lub kolegę. Ułóż z gałęzi przeszkody i skacz razem z pieskiem… Zobaczysz, że nie tylko ty będziesz się świetnie bawić, ale także twój piesek będzie zadowolony. Pamiętaj o smakołykach!
-Myśl, jakiego masz wspaniałego psa- piękna maść, zawsze wierny, i ile razem możecie dokonać! Nie bój się wielkiego przywiązania. zapewnij swojemu psu szczęśliwe życie!


Źródło: (KLIK)

19.08.2013

Aktualności :)

Fuks <3


Nowe szelki <3


Zdjęcia z Mazur <3


I to wszystko <3

Cześć! poraz 2 :p


Sorki, że mnie tak długo nie było ale miałam lenia ( i to nie jest śmieszne ).W następnym poście pokarzę Wam aktualne zdjęcie Fuksa <3! A tutaj macie go po obcięciu <3.


16.05.2013

DLA WAS: Coś o "Agility,,

Agility
jest to sport psów polegający na tym, że pies prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi i ruchowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor przeszkód.

Pies musi zaliczyć przeszkody w odpowiedniej kolejności, ale nie zna ich układu przed startem (przewodnicy przed startem mają czas na zapoznanie się z układem toru i ich zadaniem jest sprawne poprowadzenie psa przez tor). Należy zaliczać tzw. strefy kontaktu, np. pies wbiegając na równię pochyłą nie może od razu skoczyć na jej szczyt, ale musi zaliczyć tę strefę (choćby jedną łapą)




Psy oceniane są przez sędziów w kategoriach dostosowanych do wielkości psa. Dla mniejszych psów poprzeczki niżej, dla większych wyżej (kategorie small, medium i large).
Pierwotnie sport ten zyskał popularność jako przerywnik w czasie zawodów jeździeckich. Współcześnie zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Według regulaminu agility, zatwierdzonego przez FCI, nie mogą brać udziału w zawodach psy: chore, z dysplazją, urazami oraz suki ciężarne.

Agility dzieli się na trzy klasy wzrostowe:
SMALL do 35 cm w kłębie
MEDIUM 35-43 cm w kłębie
LARGE od 43 cm w kłębie
oraz na cztery klasy trudności:
A0 ("zerówki", nieoficjalna)
A1
A2 
A3
i klasa otwarta dla wszystkich psów "OPEN".
Pies musi pokonać: stacjonatę (hopkę), skok w dal, oponę, kładkę, huśtawkę, palisadę, slalom, tunel sztywny oraz rękaw. W klasie A0 nie ma: slalomu, huśtawki i opony.

Owczarek Setlandzki pokonujący palisadę




Golden Retriever pokonujący palisadę



Australian Shepherd pokonujący kładkę



Dalmatyńczyk pokonujący kładkę



Papilon pokonujący stacjonatę



Brittany pokonujący stacjonatę


Foksterier (?) pokonujący tunel




Shetland Sheepdog pokonujący tunel


Toy Manchester Terrier pokonujący slalom


Labrador Retriever pokonujący slalom



German Pinscher pokonujący oponę 




American Cocer Spaniel pokonujący oponę 



Welsh Corgi Pembroke pokonujący huśtawkę




German Shepherd Dog pokonujący huśtawkę



Standard Poodle pokonuje rękaw


Beagle pokonuje rękaw


Teraz już wiecie wszystko o "Agility,,!
Czy wasze psy biorą udział w Agility ( piszcie w kom.) ??? ;) Fukso nie :( Jeszcze nie  :)

15.05.2013

DLA WAS:10 Psów do mieszkania

W dzisiejszych czasach nie każdy może pozwolić sobie na dom z ogrodem. Wielu z nas mieszka w blokach lub kamienicach. Jeśli marzysz o psim pupilu, ale boisz się, że może czuć się źle w niewielkim mieszkaniu, zerknij na nasze propozycje psów nadających się do miejskiego życia.







Terier walijski
Jeśli chodzi o psy stróżujące, terier walijski jest bardzo dobrym wyborem dla warunków miejskich. Jest średniej wielkości psem o bardzo odważnym usposobieniu. Źle wychowanym psom zdarza się nadmierne szczekanie i niechęć do wykonywania poleceń, jednak przy odpowiedniej ilości treningu są bardzo dobrymi kompanami. W domu ruchliwe i żywiołowe tak samo jak na spacerach. Wymagają odpowiedniej diety i dbania o przycięcie futra, jednak nie narażają na bardzo wysokie koszty.


Mops (Pug)
Istnieje teoria, że te małe, przyjacielskie pieski zostały stworzone właśnie w celu dotrzymania towarzystwa chińskim dworzanom. Bez względu na ich pochodzenie, mopsy są cudownymi kompanami, nie wymagają wiele ruchu i dobrze czują się w małych mieszkaniach. Są łatwe w wychowaniu i polecane jako pierwsze psy. Ich utrzymanie nie jest kosztowne ani czasochłonne.

Buldog angielski
Kiedyś wykorzystywane do szczucia byków, teraz buldogi są cudownymi towarzyszami pełnymi miłości i wierności dla swojego właściciela. Mimo niecodziennego, nieco groźnego wyrazu pyska, są niezwykle spokojnymi, wręcz flegmatycznymi psami. Nie nadają się dla bardzo aktywnych fizycznie osób. Wystarczą im krótkie, niezbyt męczące spacery, nie mają też większych wymagań pielęgnacyjnych.

Shih tzu
Jeśli poszukujesz małego pieska lubiącego zabawy, shih tzu jest dla Ciebie. Tybetański „lwi pies” jest nieco egocentrycznym, ale bardzo energicznym kompanem. Lubi być w centrum uwagi i ma skłonność do niezależności, jednak jeśli poświęci mu się wystarczająco dużo czasu, dostosowuje się do stylu życia rodziny. Jego długa sierść wymaga codziennej pielęgnacji, jednak pomijając koszty strzyżenia shih tzu nie są bardzo drogie w utrzymaniu.

Duży pudel
Początkowa rola pudla jako psa myśliwskiego szybko zmieniła się w funkcję dekoracyjną. Pudle gościły na wielu dworach, a ich umiejętności stróża tylko dodały im wartości. Lubią ruch i chętnie uczą się tak komend jak sztuczek. Są bardzo energiczne, jednak odmiana duża ma zrównoważony charakter i nieco wyniosłe usposobienie. Nie linieją, jednak ich puszyste futro wymaga bardzo dużo pielęgnacji, strzyżenia i czesania. Są dobrą rasą dla alergików jednak należy nastawić się na spore koszty ich utrzymania, ze względu na znaczne rozmiary i konieczność okresowego strzyżenia.

Biały owczarek szwajcarski
Białe owczarki szwajcarskie bardzo przypominają z wyglądu owczarki niemieckie, jednak niezwykle różnią się od nich charakterem. Jeśli od małego nie są przyzwyczajane do obcych ludzi i zwierząt, mogą zachowywać się nieufnie, wręcz bojaźliwie. Doskonale natomiast nadają się do roli psa rodzinnego, są niezwykle lojalne i przywiązane do właściciela. Lubią ruch, ale nie wymagają go bardzo dużo. Pielęgnacja nie stanowi dużego kłopotu – wystarczy dbać o to, by futro nie kołtuniło się i było czyste. Nie mają też szczególnych wymogów żywieniowych, a jak na ich rozmiar koszty utrzymania są 

niezbyt wysokie.



Cocker spaniel angielski
Ten średniej wielkości pies myśliwski jest bardzo dobrym wyborem do mieszkania pod warunkiem, że od czasu do czasu da mu się możliwość wybiegania. Jest niezwykle spokojnym, cichym domownikiem, który ogrom posiadanej energii pokazuje dopiero na spacerach. Nie przeszkadzają mu podróże, dlatego jest dobrym wyborem dla weekendowych podróżników. Ich bardzo dużą zaletą jest piękny wygląd, utrzymanie którego nie wymaga dużo wysiłku – wystarczy czesanie co kilka dni i okazjonalne strzyżenie.




Maltańczyk
Dokładne jej pochodzenie nie jest znane, ale wiadomo, że były już znane w starożytnym Egipcie,Rzymie i Grecji. Kwestia nazwy tej rasy nigdy nie była jednoznaczna.Włos u maltańczyków jest długi i biały, prawie wcale nie jest gubiony. Strzyżenie tej rasy psów jest wymagane sporadycznie. Pies nie linieje, ale wymaga codziennego czesania włosa[1] i pielęgnacji oczu.Maltańczyk jest psem towarzyskim i łatwym do ułożenia, aktywnym - lubiącym zabawę, nadaje się do udziału w agility. Toleruje osoby mu nieznane. Posiada wysoki stopień posłuszeństwa oraz szybko się uczy. Przeciętna długość życia u maltańczyków wynosi 14 do 16 lat.


Foksterier krótkowłosy
Foksteriery krótkowłose nie wymagają wiele przestrzeni życiowej ze względu na jeden fakt – zawsze chcą być blisko właściciela. W domu snują się za nim jak cień, nie wahając się wykorzystywać swych uroków dla zwrócenia na siebie uwagi. Są bardzo łatwe w utrzymaniu, ich krótka sierść nie wymaga czesania ani częstych kąpieli, nie sprawia kłopotów nawet po wyjątkowo niechlujnych spacerach. Nie wymaga też specjalnej diety ani
dużych ilości ruchu.


Pekińczyk
Początkowo pekińczyki, wyhodowane w Mandżurii, uważane były za skarb i miały jakoby odpędzać złe duchy. Dziś są dobrymi kompanami, zwłaszcza dla osób samotnych. Nie lubią obcych, charakteryzują się wręcz brawurową odwagą w utarczkach z innymi psami. Lubią spokój, a charakterem często porównywane są do kotów. Ich długa sierść wymaga dużo uwagi, czesania i kąpieli, trzeba się także liczyć z obfitym linieniem.

PS: O Maltańczyku jest najwięcej bo Fuksio ,Rozumiecie :) Zdjęcie Maltańczyka to Fuksio :).
Zdjęcie Cocer spaniela to mój dawny pies Saba :(


informacje pobrane z:top 10