15.05.2013

DLA WAS:10 Psów do mieszkania

W dzisiejszych czasach nie każdy może pozwolić sobie na dom z ogrodem. Wielu z nas mieszka w blokach lub kamienicach. Jeśli marzysz o psim pupilu, ale boisz się, że może czuć się źle w niewielkim mieszkaniu, zerknij na nasze propozycje psów nadających się do miejskiego życia.







Terier walijski
Jeśli chodzi o psy stróżujące, terier walijski jest bardzo dobrym wyborem dla warunków miejskich. Jest średniej wielkości psem o bardzo odważnym usposobieniu. Źle wychowanym psom zdarza się nadmierne szczekanie i niechęć do wykonywania poleceń, jednak przy odpowiedniej ilości treningu są bardzo dobrymi kompanami. W domu ruchliwe i żywiołowe tak samo jak na spacerach. Wymagają odpowiedniej diety i dbania o przycięcie futra, jednak nie narażają na bardzo wysokie koszty.


Mops (Pug)
Istnieje teoria, że te małe, przyjacielskie pieski zostały stworzone właśnie w celu dotrzymania towarzystwa chińskim dworzanom. Bez względu na ich pochodzenie, mopsy są cudownymi kompanami, nie wymagają wiele ruchu i dobrze czują się w małych mieszkaniach. Są łatwe w wychowaniu i polecane jako pierwsze psy. Ich utrzymanie nie jest kosztowne ani czasochłonne.

Buldog angielski
Kiedyś wykorzystywane do szczucia byków, teraz buldogi są cudownymi towarzyszami pełnymi miłości i wierności dla swojego właściciela. Mimo niecodziennego, nieco groźnego wyrazu pyska, są niezwykle spokojnymi, wręcz flegmatycznymi psami. Nie nadają się dla bardzo aktywnych fizycznie osób. Wystarczą im krótkie, niezbyt męczące spacery, nie mają też większych wymagań pielęgnacyjnych.

Shih tzu
Jeśli poszukujesz małego pieska lubiącego zabawy, shih tzu jest dla Ciebie. Tybetański „lwi pies” jest nieco egocentrycznym, ale bardzo energicznym kompanem. Lubi być w centrum uwagi i ma skłonność do niezależności, jednak jeśli poświęci mu się wystarczająco dużo czasu, dostosowuje się do stylu życia rodziny. Jego długa sierść wymaga codziennej pielęgnacji, jednak pomijając koszty strzyżenia shih tzu nie są bardzo drogie w utrzymaniu.

Duży pudel
Początkowa rola pudla jako psa myśliwskiego szybko zmieniła się w funkcję dekoracyjną. Pudle gościły na wielu dworach, a ich umiejętności stróża tylko dodały im wartości. Lubią ruch i chętnie uczą się tak komend jak sztuczek. Są bardzo energiczne, jednak odmiana duża ma zrównoważony charakter i nieco wyniosłe usposobienie. Nie linieją, jednak ich puszyste futro wymaga bardzo dużo pielęgnacji, strzyżenia i czesania. Są dobrą rasą dla alergików jednak należy nastawić się na spore koszty ich utrzymania, ze względu na znaczne rozmiary i konieczność okresowego strzyżenia.

Biały owczarek szwajcarski
Białe owczarki szwajcarskie bardzo przypominają z wyglądu owczarki niemieckie, jednak niezwykle różnią się od nich charakterem. Jeśli od małego nie są przyzwyczajane do obcych ludzi i zwierząt, mogą zachowywać się nieufnie, wręcz bojaźliwie. Doskonale natomiast nadają się do roli psa rodzinnego, są niezwykle lojalne i przywiązane do właściciela. Lubią ruch, ale nie wymagają go bardzo dużo. Pielęgnacja nie stanowi dużego kłopotu – wystarczy dbać o to, by futro nie kołtuniło się i było czyste. Nie mają też szczególnych wymogów żywieniowych, a jak na ich rozmiar koszty utrzymania są 

niezbyt wysokie.



Cocker spaniel angielski
Ten średniej wielkości pies myśliwski jest bardzo dobrym wyborem do mieszkania pod warunkiem, że od czasu do czasu da mu się możliwość wybiegania. Jest niezwykle spokojnym, cichym domownikiem, który ogrom posiadanej energii pokazuje dopiero na spacerach. Nie przeszkadzają mu podróże, dlatego jest dobrym wyborem dla weekendowych podróżników. Ich bardzo dużą zaletą jest piękny wygląd, utrzymanie którego nie wymaga dużo wysiłku – wystarczy czesanie co kilka dni i okazjonalne strzyżenie.




Maltańczyk
Dokładne jej pochodzenie nie jest znane, ale wiadomo, że były już znane w starożytnym Egipcie,Rzymie i Grecji. Kwestia nazwy tej rasy nigdy nie była jednoznaczna.Włos u maltańczyków jest długi i biały, prawie wcale nie jest gubiony. Strzyżenie tej rasy psów jest wymagane sporadycznie. Pies nie linieje, ale wymaga codziennego czesania włosa[1] i pielęgnacji oczu.Maltańczyk jest psem towarzyskim i łatwym do ułożenia, aktywnym - lubiącym zabawę, nadaje się do udziału w agility. Toleruje osoby mu nieznane. Posiada wysoki stopień posłuszeństwa oraz szybko się uczy. Przeciętna długość życia u maltańczyków wynosi 14 do 16 lat.


Foksterier krótkowłosy
Foksteriery krótkowłose nie wymagają wiele przestrzeni życiowej ze względu na jeden fakt – zawsze chcą być blisko właściciela. W domu snują się za nim jak cień, nie wahając się wykorzystywać swych uroków dla zwrócenia na siebie uwagi. Są bardzo łatwe w utrzymaniu, ich krótka sierść nie wymaga czesania ani częstych kąpieli, nie sprawia kłopotów nawet po wyjątkowo niechlujnych spacerach. Nie wymaga też specjalnej diety ani
dużych ilości ruchu.


Pekińczyk
Początkowo pekińczyki, wyhodowane w Mandżurii, uważane były za skarb i miały jakoby odpędzać złe duchy. Dziś są dobrymi kompanami, zwłaszcza dla osób samotnych. Nie lubią obcych, charakteryzują się wręcz brawurową odwagą w utarczkach z innymi psami. Lubią spokój, a charakterem często porównywane są do kotów. Ich długa sierść wymaga dużo uwagi, czesania i kąpieli, trzeba się także liczyć z obfitym linieniem.

PS: O Maltańczyku jest najwięcej bo Fuksio ,Rozumiecie :) Zdjęcie Maltańczyka to Fuksio :).
Zdjęcie Cocer spaniela to mój dawny pies Saba :(


informacje pobrane z:top 10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz